Akita - hodowla japońskich psów rasy akita inu - z Wielkopolski

Pies akita inu

akita inu Jaki jest pies akita a jaka jest suka. Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy, kto chce trafnie wybrać szczeniaka. Jeśli chodzi o budowę i wygląd to pies akita inu ma około 67cm w kłębie i jest nieznacznie krótszy niż suczka tej rasy. Pies akita inu jest odważniejszy i tęższy, lepiej nadaje się do obrony posesji. Dla większości osób pies akita jest bardziej reprezentacyjny. Mając ładnego psa możemy oferować nim krycie i dzięki temu możemy utrzymać linię hodowlaną naszego psa bez konieczności wychowywania szczeniąt.

Jak wiadomo psy nie mają cieczki. Problem pojawia się wtedy, gdy sąsiad ma suczkę, która aktualnie przechodzi cieczkę. Wtedy przez naszego pieska przechodzi burza hormonów - Jak to u pełnych energii samców bywa, chciałby tą energię rozładować. Wtedy najlepiej jest nie dopuszczać ich do siebie. Kiedy nie są w pobliżu jest wszystko w normie. Wiem, że istnieją różne sposoby natury medycznej na rozwiązanie tego problemu, ale ja tego nie stosuję, więc nie będę się rozpisywał na ten temat.

Jeśli jesteście Państwo właścicielami psów i uważacie, że coś w tym artykule nie jest prawdą lub, jeśli można tu coś dopisać to proszę dać mi znać na adres a ja to tutaj opublikuję.