Akita - hodowla japońskich psów rasy akita inu - z Wielkopolski

Suczka akita inu

akita inu Aby dokonać trafnego wyboru musimy wiedzieć, jakie są różnice pomiędzy pieskiem a suczką. Jeśli chodzi o budowę i wygląd to suczka akita inu ma około 61cm w kłębie i jest nieznacznie dłuższa niż pies tej rasy. Jest drobniejsza, porusza się z wielką gracją i lekkością. Bardziej dba o czystość, a spojrzeniem potrafi uwieść niemal wszystkich. Suka akita inu jest bardzo opiekuńcza, a szacunek jakim darzy właściciela jest zdumiewający.

No dobra wszystko ładnie pięknie, ale co z cieczką?
Co z uganiającymi się psami za moją akitą?
Czy każda suka powinna mieć, chociaż raz, małe szczeniaki?

Jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to jest to oczywiście mit. Jeśli ktoś nie wierzy, wystarczy udać się do najbliższej kliniki weterynaryjnej i spytać.

Jeśli chodzi o cieczkę to akity mają ją dwa razy do roku. Starsze suki mogą ją mieć rzadziej. Co wtedy zrobić? Wtedy trzeba swojej suczki pilnować aby nie spotykała się z psami. Wiem, że istnieją różne sposoby natury medycznej na rozwiązanie tego problemu, ale ja tego nie stosuję, więc nie będę się rozpisywał na ten temat.

Jeśli jesteście Państwo właścicielami suczek i uważacie, że coś w tym artykule nie jest prawdą lub jeśli można tu coś dopisać to proszę dać mi znań na adres a ja to tutaj opublikuję.